Nyheder
- 
            
Endelig indstilling til tilskudsstatus for epilepsimedicin| 27. november 2013 |Medicintilskudsnævnet har revurderet tilskudsstatus for epilepsimedicin (ATC-gruppe N03 m.fl.) og har nu færdiggjort sin indstilling til Sundhedsstyrelsen. Medicintilskudsnævnets indstilling af 26 
- 
            
Høring over tilskudsstatus for medicin i dele af ATC-gruppe A| 26. november 2013 |Medicintilskudsnævnet er i gang med at revurdere tilskudsstatus for medicin i nogle undergrupper i ATC-gruppe A. Nævnet har nu færdiggjort 4 forslag til indstillinger. 
- 
            
Høringssvar om tilskudsstatus for epilepsimedicin| 22. november 2013 |Medicintilskudsnævnets 2. forslag til fremtidig tilskudsstatus for epilepsimedicin (ATC-gruppe N03 m.fl.) har været i høring med frist den 1. november 2013. 
- 
            
Afgørelse om generelt tilskud til Incresync| 8. november 2013 |Vi har truffet afgørelse i ansøgning om generelt tilskud til Incresync. Lægemidlet får ikke generelt tilskud. 
- 
            
Afgørelse om generelt tilskud til Relvar Ellipta| 8. november 2013 |Vi har truffet afgørelse i ansøgning om generelt tilskud til Relvar Ellipta. Lægemidlet får generelt tilskud. 
